דירקטור מקצועי

מיהו דירקטור מקצועי ?

אדם חיצוני לעסק, בלתי תלוי, ובעל ראיה רחבה, ידע וניסיון מגוון, המלווה את העסק באופן קבוע, רצוף, ולאורך זמן. מטרתו – לסייע למנהל העסק בהתמודדות וקבלת החלטות נכונות מול מכלול האתגרים השונים הניצבים בפניו.

הדירקטור אינו 'עוד יועץ'. יועץ מקצועי (יועץ ארגוני, יועץ שיווק, יועץ פיננסי, וכד') עוסק בתחום ספציפי, ומסייע בקידום נושא או פתרון בעיה ספציפית מתחומו.

הדירקטור מלווה את העסק באופן קבוע בכל התחומים איתם מתמודד המנהל.

כדירקטור אני לומד להכיר היטב את העסק על כל רבדיו: הסביבה העסקית, מוצרים, עובדים, תפעול, פיננסים, שיווק, הקשיים והאילוצים, ומסייע למנהל בכל אלו.

 

מה היתרונות שבעבודה עם דירקטור ?

במצב של בעל עסק המנהל בעצמו ולבדו את העסק, נוצרות בעיות 'טיפוסיות'. להלן דוגמאות:

הצורך להחליט לבד.  (גם בעסקים בהם יש מנהלי משנה כגון: מנהל מכירות, מנהל כספים, מנהל ייצור וכד'.)

הצורך להחליט לבד נוצר עקב העובדה, שלעיתים קרובות להחלטה הנדרשת יש השלכה והשפעה ישירה ו/או עקיפה גם על מנהלי המשנה: מעמדם, סמכויותיהם, תנאי עבודתם, תחומי אחריותם, וכד'.

לא סביר לצפות לאובייקטיביות מאדם העשוי להיות מושפע מהתוצאה. כולם רק בני אדם.

כדירקטור מקצועי בלתי תלוי ועצמאי אני מהווה שותף אמיתי לדיון, התייעצות, החלפת דעות, בחינת רעיונות, וקבלת החלטות; והכול מתוך פתיחות, אובייקטיביות, והתייחסות עניינית ומקצועית, מתוך ראיה מערכתית של טובת העסק, ותוך שימוש בידע וניסיון שנצבר על פני שנים.

הדחוף קודם לחשוב. 

זמן… זמן… ועוד זמן….

כולם יודעים עד כמה הבעיות השוטפות גוזלות זמן ופוגעות ביכולת להקדיש זמן ותשומת לב ראויים לרעיונות חדשים, ליזום פעולות חשובות, לבדוק גישות חדשות ונושאים חדשים. "הדחוף פוגע בחשוב".

כדירקטור מקצועי חיצוני אני חופשי מהמטלות השוטפות של העסק, ופנוי להקדיש יותר זמן לחשוב, להציע, ליזום, ולבדוק רעיונות שיקדמו את החברה.

 

השלמה ניהולית.

למנהל בד"כ ניסיון מקצועי עשיר וידע מקצועי רב בתחומו המקצועי.

עם זאת, לרבים מהמנהלים חסר ידע בתחומים שאינם תחומי התמחותם, אבל חיוניים לניהול ולהתפתחות העסק, כגון: אסטרטגיה עסקית, משפט מסחרי, דיני עבודה, מימון, מיסים, חשבונאות, ניהול פיננסי, וכד'.

כדירקטור מקצועי אני משלים פערי מידע אלו ומסייע לקידום העסק.

אלו כמובן דוגמאות ספורות בלבד ליתרונותיי כדירקטור מקצועי, ולאפשרויותיי לסייע למנהל העסק.

מגוון היתרונות רחב בהרבה, ובא לידי ביטוי בכל פעולות הניהול ולאורך כל חיי העסק.

* כל הכתוב מעלה מיועד לגברים ונשים כאחד, ונכתב בלשון זכר משיקולי נוחות בלבד.

צריכים ייעוץ בדירקטור מקצועי?

שתפו את השירות המקצועי דירקטור מקצועי