יעוץ פיננסי-כלכלי

שלוט היטב בכל הנושאים הפיננסיים – כלכליים שבעסק שלך, ותגלה שאין גבול ליכולותיך להגדיל את העסק שלך, לעצב אותו כראות עיניך, ולהוביל אותו להיכן שתחפוץ.

מהו יעוץ פיננסי-כלכלי?

ייעוץ פיננסי-כלכלי הוא פעולה או תהליך שבמסגרתו חברות, בעלי עסקים, יחידים, ומשפחות, נעזרים בשירות של יועץ מהתחום הפיננסי כלכלי כדי לפתור בעיה, לבצע משימה, או ללוות את העסק ובעליו בתהליכי קבלת החלטות, בנייה ויישום תוכניות.

מטרת היעוץ לספק מענה מלא ומדויק לבעיה שהוצגה, לפתור נושא שנדרש, ולתרום באופן משמעותי להצלחת העסק.

קיימות צורות יעוץ שונות:

יעוץ נקודתי

יעוץ קצר מועד, שמאופיין בד”כ בהצגת שאלה נקודתית לגבי בעיה עימה מתמודד העסק, או התלבטות בין דרכים ואפשרויות שונות העומדות בפני בעל העסק, ושהוא אינו בטוח באיזו מהן לבחור. יעוץ מסוג זה מסתכם לרוב ב 1-2 פגישות.

לעיתים, וכאשר מדובר בהבהרה של מושג, או הסבר פשוט למשהו ‘לא ברור’, היעוץ יינתן בחינם, כחלק מתפיסת עולמי של “הנותן מקבל’.

בנוסף, ניתן גם להיעזר בחינם במילון המושגים בבלוג, שיסייע להבהיר מושגים ומונחים מהתחום הפיננסי – כלכלי.

הערה – ישנם מאות מושגים, אולם פירטתי שם רק את הנפוצים ביותר, שאינם ברורים מספיק לקהל הרחב.

אם אתה צריך יעוץ נקודתי בסוגייה כלשהי, לקבלת תשובה מקצועית, מקיפה, ומהימנה, שתפתור עבורך את הבעיה ותאפשר לך להתקדם

יעוץ משימתי

יעוץ קצר מועד, לפרק זמן מוגבל של מספר שבועות או חודשים, במטרה לפתור מצב או בעיה שהעסק נקלע אליה, או לספק צורך או שירות כלשהו.

היעוץ יוגדר בד”כ לכמות שעות, או תקופת זמן קצובה.

להלן מספר דוגמאות ליעוץ משימתי:

אם אתה מחפש פתרון למצב או בעיה שהעסק נקלע אליה, או מבקש להאציל משימה לגורם מקצועי צור איתי קשר

יעוץ וליווי

יעוץ וליווי

ליווי ארוך טווח במהלכו אני מעורה לחלוטין בחיי העסק, ומלווה את העסק באופן קבוע (כל צד רשאי כמובן לסיים את ההתקשרות בכל עת).

אני לומד לעומק את העסק, הסביבה העסקית בה הוא פועל, הדוחות הכספיים, ההתנהלות העסקית והפיננסית של העסק, ומתעדכן באופן שוטף לגבי העסק. בוחן באופן שיטתי, מרכיבים שונים בעסק במטרה לבדוק התייעלות, חיסכון בכוח אדם, חיסכון מס, השגת יעדים, הצגת אפשרויות לפעולה והתרחבות. בונה תכניות עסקיות לפי הצורך. פותר בעיות שוטפות שכל הזמן על הפרק. בונה התקשרויות, חוזים והסכמים, עם לקוחות, ספקים, ושותפים עסקיים. מקיים קשרים עם הבנק. מקיים התייעצויות שוטפות עם הבעלים. משמש  באופן קבוע פרטנר לחשיבה משותפת, החלפת דעות, ובדיקת אפשרויות, בכל נושא הנדרש לקידום העסק.

בליווי מתמשך אני רותם לטובת העסק את כל הניסיון, הוותק, ידע והכלים שרכשתי. ניסיון במיסים בישראל ובחו”ל, מימון, משפט מסחרי, תמחיר, דיני עבודה, חשבונאות, ועוד. 

כל אלו מאפשרים לי לראות את הדברים בפרספקטיבה רחבה, ולעזור לעסק ולאנשים הפועלים בו.

אם אתה מחפש הבנה ושליטה מלאה על כלל הנושאים הפיננסיים- כלכליים שבעסק שלך, פתרון בעיות ונושאים שעל הפרק, ושותף לחשיבה וקידום העסק להשגת המטרות שהצבת